Київські антикорупційні тури

 

Короткий огляд

Київський антикорупційний тур – це екскурсія містом у супроводі гіда, що передбачає всебічне інформування про корупцію та охоплює як місця панування правопорушень, так і локації, де зароджується надія на світле майбутнє. Неприбутковий проект висвітлює тему (анти-)корупції з особливим акцентом на політичні та економічні еліти.

Екскурсійні тури проводитимуться українською та англійською мовами.

Проект є частиною міждисциплінарного науково-освітнього центру «Anti-Corruption Research and Education Centre» (ACREG).

Цілі

Проект спрямований на підвищення рівня обізнаності про руйнівний вплив корупції та рівня знань про антикорупційні заходи, що впроваджуються в Україні. Під час надзвичайно інтерактивних турів учасники дізнаються більше про причини та наслідки такого поняття, як корупція.

Наш підхід

Тур передбачає інформування учасників про різні механізми корупції. Такі тури охоплюють приклади корупційних кейсів та боротьби з корупцією. У неформальний спосіб тур мотивує громадян до активних дій.

Адаптивність

Унікальний метод пішохідного туру як модульної системи, надає безліч можливостей для його проведення враховуючи інтереси різних цільових груп: українських учнів, студентів, громадськості, туристів, іноземних громадян чи експертів. Це чудовий інтерактивний спосіб, у який можна залучити аудиторію та постійно ділитися знаннями.

Передісторія

Влітку 2017 року в рамках програми «Meet up!», що спрямована на посилення підтримки основоположних демократичних цінностей серед молоді з Німеччини та України, було відібрано 12 студентів, активістів та підприємців для проведення першого Київського антикорупційного пішохідного туру.

Дванадцять учасників з України та Німеччини з різних сфер, включаючи журналістику, науку, право та інженерію, вперше взяли участь у зустрічі, що відбулася в Німеччині в липні 2017 року, з метою налагодження співпраці в команді, а потім продовжили працювати дистанційно над дослідженням досвіду та відповідної інформації. Наступна зустріч відбулася вже в Україні у вересні 2017 року. В результаті плідної роботи тур було представлено громадськості.

З вересня 2017 року проект є частиною ACREG.