]

Зв'язатися з нами

acrec.kma@gmail.com

Національний університет «Києво-Могилянська академія», м. Київ, вул. Волоська 8/5, корпус 5, офіс 110-Б.

Українські реєстри

Реєстри є одним із основних методів викриття корупційних зв’язків та правопорушень, тому їх можливості, функції, і популярність в Україні зростає.

Найвідоміші реєстри

Найвідомішими українськими реєстрами є: Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; SMIDA; Єдиний державний реєстр судових рішень; Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення; PEP: Відкритий реєстр національних публічних діячів України; Реєстр нерухомості; Кадастрова карта; Витяг з Єдиного державного реєстру МВС; Єдиний веб-портал використання публічних коштів; Єдиний державний реєстр декларацій, Структури власності банків України та інші.

SMIDA

SMIDA (або “Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України”) – це об’єднана інформаційна база даних про ринок цінних паперів, яка є загальнодоступною. За допомогою бази можна отримати дані про акціонерні товариства здійснивши пошук за назвою та кодом ЄДРПОУ (до того ж можна застосувати фільтр по регіонах). 

На сайті Ви можете знайти перелік баз даних (до яких можна отримати вільний доступ після реєстрації на сайті):

 • емітенти (всі відомості про 20 тис. емітентів з 2003 року та до теперішнього часу);
 • професійні учасники (відомості про реєстраторів, торговців цінними паперами, зберігачів, компанії з управління активами, аудиторів, депозитаріїв, організаторів торгівлі);
 • правопорушення (відомості про всі факти скоєних правопорушень на фондовому ринку емітентами цінних паперів, починаючи з 2002 року та до теперішнього часу);
 • власники > 5% (відомості про власників пакетів голосуючих акцій (5 відсотків і більше) акціонерних товариств та відомості про власників великих пакетів (10 і більше відсотків) акцій емітентів цінних паперів);
 • друковані видання (публікацій офіційних видань НКЦПФР).

Як долучитися до SMIDA

Для того, щоб отримати необхідну інформацію та розкрити потенційні корупційні правопорушення, зайдіть на сайт та у пошуковому вікні введіть назву або ЄДРПОУ. Наприклад, вводимо код 00018201 та переходимо за посиланням. Далі бачимо 14 вкладок, в яких варто звернути увагу на:

 • “Інформація 5% і більше” : дані про власників 5%+ акціонерного товариства (власність менше 10% важлива, адже часто власники приховують структуру власності, та розбивають акції на 21 особу);
 • “Інформація про володіння посадовими особами емітента акціями емітента”: дані про пакет акцій фізичних осіб, які також є посадовими особами (дозволяє отримати дані про акції розбиті на пакети менше 5%).
 • “Інформація про зобов’язання емітента”: інформація про заборгованість акціонерного товариства, його кредиторів, умови кредитування, суму та дату погашення.

Єдиний державний реєстр судових рішень

 • Єдиний державний реєстр судових рішень це “автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень”. Реєстр корисний тим, що ви можете за декілька секунд та без реєстрації, отримати інформацію про юридичну особу, її контрагентів, банки, що її обслуговують, та її фінансовий стан, здійснивши пошук за контекстом, суддями, судами, судовим рішенням, судовими справами. 
 • Як долучитися. Для того, щоб знайти необхідну Вам інформацію зайдіть на “Головну сторінку” та у блоці “Пошук за контекстом” та іншими параметрами документа введіть всю відому Вам інформацію про судову справу, яка стосується юридичної особи. Далі натисніть кнопку “Пошук” та відкрийте необхідний Вам документ. 

Відкритий Реєстр національних публічних діячів України (PEP)

 • Відкритий Реєстр національних публічних діячів України (PEP) – приватна база даних, яка збирає профілі фізичних та юридичних осіб (а саме: національних публічних діячів; осіб, пов’язаних з ними особистими або діловими зв’язками; осіб, що пов’язані з ними родинними зв’язками та інші). Інформація збирається із: запитів до державних органів та підприємств; офіційних даних з сайтів державних органів, оцифровані декларації з сайту declarations.com.ua, та інших джерел. За допомогою реєстра можливо дізнатись про кар’єру та репутацію публічного діяча.
 • Як долучитися. Для того, щоб отримати необхідну Вам інформацію про публічного діяча, необхідно зайти на сайт та в пошуковому вікні ввести ім’я особи, або назву компанії. Далі, оберіть у списку необхідну особу та перейдіть за посиланням. Ліворуч на екрані Ви побачите таку інформацію: персональні дані, досьє, кар’єра, зв’язки (сімейні, ділові, особисті), декларації (грошові активи, дарунки, призи, виграші, фінансові зобов’язання, неру[омість декларанта і родини), статки, пов’язані юридичні особи, банківські рахунки, документи та джерела. 

Якщо Ви бажаєте надати нову інформацію для реєстру, або скорегувати наявну, то перейдіть за посиланням.

Єдиний державний реєстр декларацій

 • Єдиний державний реєстр декларацій – система електронного декларування, яка дозволяє захищено зберегти введені дані суб’єктом декларування та запобігти помилкам під час їх введення; надає відкритий захищеного онлайн доступ та декілька засобів пошуку по відкритих даних, що містяться в деклараціях, і можливості їх завантаження в різних форматах; опитмізує обробку декларацій майнового стану персоналом НАЗК тощо.
 • Як долучитися. Скориставшись пошуковим вікном на головній сторінці  знайдіть необхідну Вам інформацію про членів сім’ї; доходи та їх структуру, дані про нерухоме майно та транспортні засоби (площа (нерухоме майно), модель, рік випуску та об`єм двигуна (рухоме майно) та вартість, якщо придбане декларантом протягом року); вклади в банках, цінні папери та інші активи (розмір внесків до статутного капіталу юридичних осіб); фінансові зобов’язання декларанта.
 • Аналізуючи інформацію, зверніть особливу увагу на: майно у праві користування близькими родичами, а також грошові подарунки від них; адміністративні стягнення та транспортні засоби; незавершене будівництво, паркомісця; готівкові кошти та набуте/відчужене майно не відповідає доходам тощо.

Корисна лiтература

Корисна література
icon
Аналіз декларацій
Корисна література
icon
Посібник для журналістів
Корисна література
icon
Як отримати дані реєстру РЕР
Корисна література
icon
Аналіз декларацій
Корисна література
icon
Посібник для журналістів
Корисна література
icon
Як отримати дані реєстру РЕР

Долучайся!

cat

Стати
волонтером

way

Розповісти
про корупцiю

Стати волонтером

arrow

Подобається проект? - Долучайтесь
до волонтерів нашої дружньої команди!

Що ми пропонуємо

Ставши волонтером проекту "Київські антикорупційні тури", ти зможеш отримати цілу купу нових навичок та вмінь, як то розвивати креативне мислення, покращувати аналітичні здібності, вдосконалювати скіли з менеджменту, а також вчитись бути справжнім гідом!

Будемо раді працювати з тобою за такими напрямками:

icon

Організаційна підтримка

 • Допомога менеджерам проекту в плануванні та організації турів
 • Пошук потенційних учасників та формування груп
 • Підготовка презентаційних матеріалів для екскурсій
 • Підтримка зворотнього зв’язку з учасниками
 • Допомога PR-менеджеру в розповсюдження анонсів
icon

Аналітична робота

 • Пошук нових та цікавих кейсів з (анти-) корупції
 • Моделювання нових антикорупційних станцій та маршрутів
 • Участь у командних брейн-штормах
 • Підготовка дизайну нових станцій
 • Адаптація контенту під різні цільові групи
 • Створення нових інтерактивів, рольових ігор, симуляцій для учасників турів
 • Пошук найкращих локацій для екскурсій у прив’язці до (анти-) корупційних кейсів
icon

Гідування

 • Допомога менеджерам проекту в плануванні та організації турів
 • Пошук потенційних учасників та формування груп
 • Підготовка презентаційних матеріалів для екскурсій
 • Підтримка зворотнього зв’язку з учасниками
 • Допомога PR-менеджеру в розповсюдження анонсів
umbrella
pillar

Заінтригувало? :)

Тоді скоріше обирай напрямок та приходь до нашого офісу за адресою вул. Волоська 8/5, кор. 5, офіс 110-Б або пиши на наш e-mail acrec.kma@gmail.com та долучайся до команди креативних борців з корупцією!

tree
umbrella

ДЯКУЄМО!

Ваша допомога важлива

Розповісти про корупцію

umbrella

Відповімо на питання


umbrella