]

Зв'язатися з нами

acrec.kma@gmail.com

Національний університет «Києво-Могилянська академія», м. Київ, вул. Волоська 8/5, корпус 5, офіс 110-Б.

Погляд гіда на корупцію або Корупція як друга натура

thumbnail

50 грн в реєстратуру і читаєте без черги

Скільки себе пам’ятаю, стільки й пам’ятаю вечірні політичні ток-шоу по п’ятницях з постійним повторенням слова “корупція”. Воно виходило з вуст усіх кому не лінь. Сам факт того, що політик промовляв це слово, робив його образ чеснішим. Мовляв, якщо ти вже достатньо сміливий, щоб промовити слово “корупція”, значить ти точно не корупціонер; визнаєш факт корупції — автоматично більш чесна людина.

Таке сприйняття може здатись помилковим, якщо ти не знайомий з українським менталітетом. Проте, нам варто визнати, що слово “корупція” характеризує дії пересічного українця. Цього українця, який сам боїться або не хоче усвідомлювати незаконності своїх діянь. То що ж виходить? Що депутат, який прямо говорить про корупцію — більш чесний ніж преславутий українець?

Під час проведення антикорупційних турів, суми корупційних оборудок, які озвучуєш, примушують наших відвідувачів неабияк дивуватися. І коли в такій справі фігурує одна людина, яка є безпосереднім винуватцем “торжества” несправедливості, то судити стає дуже просто. Але культуру не створює одна людина без підтримки інших. Щодня тисячі українців платять вчителям за кращі оцінки для атестатів дітей, платять за вступ у ВНЗ, за успішне складання іспитів, за злачне місце на роботі, за краще місце на цвинтарі. Ми самі створили культуру, де без подачі “на лапу”, ти не досягнеш особливих висот.

То чи такий вже справедливий наш нарочитий гнів, спрямований проти відомих корупціонерів? Хіба не краще корупцію розглядати не як привілегію можновладців, а як хворобу, якій піддаються ті, в кого є така можливість, незалежно від свого соціального статусу?

Така можливість є у всіх, хто живе в капіталістичному світі з приватною власністю. Тоді чому, якщо згідно з ідеями Маркса, ми використовуємо гроші як засіб обміну (на чиюсь прихильність наприклад), то автоматично діємо неправильно?

Вся справа у моралі та рівні прийнятності тих чи інших дій у суспільстві. Корупція як явище не може процвітати в країні, жителі якої мають до неї стійкий імунітет і вимагають від влади на усіх рівнях діяти згідно із законами. Не менш важливим є забезпечення державними органами наявності інструментів, які б громадяни могли використовувати для боротьби з корупцією на місцях.

Від кого ж має йти ініціатива? Можемо пофантазувати про “спершу прибери свою квартиру та двір, а потім показуй пальцем на інших”, але якщо не буде активних дій з обох сторін (громадян та влади) й доки корупція в наших головах яприйматиметься як хвороба лише можновладців, ми не побачимо змін.

Тому так, спершу починаємо з себе, одночасно контролюючи інших. Не знаєте як? Приходьте на тури, ми розповімо. А ще у вас буде хороша нагода побачити, як сильно збільшуються очі в інших людей від подиву, коли говоритимемо про корупційні схеми та їхні кошториси.

Наші політики насправді зробили нам велику послугу — назвали речі своїми іменами. Нам залишилось лише додати це слово й до свого словникового запасу та морального компасу, тоді можливо й репертуар п’ятничних політичних ток-шоу зміниться 😉

Слідкуй за останіми новинами

Стати волонтером

arrow

Подобається проект? - Долучайтесь
до волонтерів нашої дружньої команди!

Що ми пропонуємо

Ставши волонтером проекту "Київські антикорупційні тури", ти зможеш отримати цілу купу нових навичок та вмінь, як то розвивати креативне мислення, покращувати аналітичні здібності, вдосконалювати скіли з менеджменту, а також вчитись бути справжнім гідом!

Будемо раді працювати з тобою за такими напрямками:

icon

Організаційна підтримка

 • Допомога менеджерам проекту в плануванні та організації турів
 • Пошук потенційних учасників та формування груп
 • Підготовка презентаційних матеріалів для екскурсій
 • Підтримка зворотнього зв’язку з учасниками
 • Допомога PR-менеджеру в розповсюдження анонсів
icon

Аналітична робота

 • Пошук нових та цікавих кейсів з (анти-) корупції
 • Моделювання нових антикорупційних станцій та маршрутів
 • Участь у командних брейн-штормах
 • Підготовка дизайну нових станцій
 • Адаптація контенту під різні цільові групи
 • Створення нових інтерактивів, рольових ігор, симуляцій для учасників турів
 • Пошук найкращих локацій для екскурсій у прив’язці до (анти-) корупційних кейсів
icon

Гідування

 • Допомога менеджерам проекту в плануванні та організації турів
 • Пошук потенційних учасників та формування груп
 • Підготовка презентаційних матеріалів для екскурсій
 • Підтримка зворотнього зв’язку з учасниками
 • Допомога PR-менеджеру в розповсюдження анонсів
umbrella
pillar

Заінтригувало? :)

Тоді скоріше обирай напрямок та приходь до нашого офісу за адресою вул. Волоська 8/5, кор. 5, офіс 110-Б або пиши на наш e-mail acrec.kma@gmail.com та долучайся до команди креативних борців з корупцією!

tree
umbrella

ДЯКУЄМО!

Ваша допомога важлива

Розповісти про корупцію

umbrella

Відповімо на питання


umbrella